Vention 20000mAh Phone & Laptop Power Bank 100W-GREY
KSh10,000.00 Original price was: KSh10,000.00.KSh8,500.00Current price is: KSh8,500.00.
- Battery Capacity: 20000mAh / 74Wh
- Battery Type: Lithium Polymer
- Output Power: Up to 100W
- Input (USB-C): 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A
- Output (USB-C): 5V/5A, 9V/5A, 12V/5A, 15V/5A, 20V/5A
- Output (USB-A): 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (QC 3.0)
- Ports: 1 x USB-C PD, 2 x USB-A QC 3.0
- Material: Aluminium Alloy
- Colour: Grey
- Dimensions: Approx. 145 x 68 x 27 mm
- Weight: Approx. 400g
- Charging Time: Approximately 2 hours (with 65W or higher USB-C charger)